Sand'Up Concept. Transformers od Renault

Podczas trwających właśnie w Sao Paulo targów motoryzacyjnych, Renault dumnie prezentuje swój nowy samochód koncepcyjny. Czy naprawdę jest się czym chwalić?

Sand'Up Concept bazuje na innym modelu Renault - Sandero Stepway , sprzedawanym na razie wyłącznie w Ameryce Południowej. Otrzymał też jego serce, czyli 1,6-litrowy silnik o mocy 112 koni mechanicznych, który może pracować na bioetanolu. Napęd przenoszony jest na przednią oś za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni, a samochód rozpędza się do 100km/h w czasie 10,5 sekundy.

Dużo ciekawiej jest jednak na zewnątrz. Intrygujące nadwozie skrywa całkiem spore możliwości transformacji. W zależności od potrzeb lub zachcianki możemy tego małego SUV'a przekształcić w cabrio. Wystarczy zdemontować dach i boczne okna. Jeżeli natomiast zechcemy przewieźć większy ładunek, składamy tylne siedzenia i otrzymujemy pickup'a. Dodatkowym "smaczkiem" są przeźroczyste drzwi.

Sand'Up to ciekawe auto. Trochę mocniejszy silnik i napęd na cztery koła uczyniłyby z niego naprawdę ciekawą propozycję. Przyzwyczajeni jesteśmy, że jak coś jest do wszystkiego, jest do niczego. Jednakże w tym przypadku nad sceptycyzm wybija się dziwne przeczucie, że "to mogłoby zadziałać".

Niestety szefostwo Renault otwarcie przyznaje, że póki co nie rozpatruje wprowadzenia Sand'Upa do seryjnej produkcji. Czy duża to strata, oceńcie sami.

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji przyjrzeć się nowemu Conceptowi Renault, umieszczamy kilka zdjęć oraz film, który pokazuje małego transformersa "w akcji".

Renault Sand' Up concept

bs, Źródło: carscoop

Znajdź samochód dla siebie - oferty na Autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.