Groźny Sokół

AC Schnitzer przygotował specjalną wersję BMW X6 o nazwie Falcon. Samochód wyróżnia się tym, że wygląda groźnie - jak na drapieżnika przystało.

Gusta miłośników tuningu są różne. Jedni wolą delikatne zmiany na zewnątrz podnoszące atrakcyjność wizualną, inni chcą jedynie zwiększyć osiągi żeby zadziwiać innych użytkowników drogi, czego to ich "zwykły" samochód nie potrafi. AC Schnitzer BMW X6 Falcon (ang.: sokół) to przykład tuningu głównie na pokaz.

Tak, w tym samochodzie wszyscy Cię zobaczą. Samochód z daleka woła: "TU JESTEM", utrzymując spojrzenia pomrukiem silnika i dwutonowym umaszczeniem. Czarny lakier uzupełniono kremowobrązowymi pasami po bokach nadwozia i na tylnej klapie. Groźną pozę zapewniają specjalne zderzaki i dwuczęśćiowe obręcze (AC Schnitzer v11) - wewnątrz czarne, na zewnątrz polerowane.

Podwozie i silnik też zostały zmodyfikowane. Zawieszenie było testowane na torze Nurburgring , a jednostki napędowe otrzymały nowe jednostki sterujące ich pracą, co w wersji 30d podniosło moc z 235 do 272 KM, a w wersji 35d z 286 do 310 KM.

Jak podkreśla firma AC Schnitzer, ich Sokół nie ma żadnych naturalnych wrogów .

mjl, źródło: AC Schnitzer, Carscoop

Znajdź BMW dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.