Fiatem na plażę? Czemu nie!

Superekologiczny samochód Fiata zaskakuje swoimi kształtami oraz ekologią! Może to pierwszy nadający się w 100% samochód dla członków Green Peace!

Podczas Sao Paulo International Motor Show (30 października - 10 listopada) Fiat postanowił zaprezentować samochód o nazwie Bugster Concept. Auto powstawało od początku do końca w brazylijskim ośrodku rozwojowym Fiat Automoveis.

Jest to dość śmiesznie wyglądający samochód stworzony raczej z myślą o gorących plażach Brazylii, niż o długich podróżach, bądź codziennym ruchu miejskim . Samochód przede wszystkim miał być ekologiczny - zadanie zostało wykonane. Cała karoseria Bugstera jest zbudowana z w pełni odnawialnych bardzo lekkich materiałów . Poza materiałami, matkę Ziemię zachwyci także zerową emisją spalin . Wszystko to za sprawą elektrycznego silnika.

Na razie jest to tylko i wyłącznie model... Ciekawe czy dostanie zielone światło do produkcji. Sam pojeździłbym takim samochodem po brazylijskim wybrzeżu napawając się szumem morza nie zagłuszanym przez stukot cylindrów.

Tadek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.