Japońska odyseja Hondy

W Japonii zaprezentowano nowy model Hondy Odyssey. Styliści zadbali, aby ukryć wszelkie oznaki nadwagi.

Honda Odyssey zaprezentowana w kraju kwitnącej wiśni przeznaczona jest na rynek japoński . Na razie nie wiadomo, czy w takiej postaci trafi na rynek amerykański.

Nie ma jeszcze żadnych danych dotyczących wymiarów nowego minivana Hondy, ale wiadomo, że są podobne jak u poprzednika. Wygląd zewnętrzny nie wskazuje na ponad pięć metrów długości, ale gdzieś trzeba pomieścić siedmiu pasażerów. W trzecim rzędzie miejsca jest sporo, ale komfort podróżowania pogarsza się wraz ze wzrostem odległości od kierownicy.

Honda sukcesywnie wprowadza nowy, charakterystyczny wygląd przedniej części nadwozia w prawie wszystkich nowych modelach. Odyssey nie jest wyjątkiem. Przedni pas wygląda podobnie, jak w nowej Hondzie City .

Napęd ma stanowić czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra osiągający 173 KM, lub w topowej wersji 206 KM. Przy masie samochodu podstawowa wersja może okazać się ledwie wystarczająca. Na rynku amerykańskim w dotychczasowym modelu montowane są jednostki V6 3.5 o mocy 244 KM, można się więc spodziewać, że na rynku amerykańskim znajdziemy pod maską silniki sześciocylindrowe.

mjl

Znajdź Hondę dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.