Kia Magentis po liftingu

Odświeżona stylistyka nadwozia, a pod maską mocniejszy 150 konny diesel to największe atuty nowej Kia Magentis, która pojawi się w sprzedaży w 2009 roku. Ceny zaczynają się już od 64 900 złotych.

Nowa Kia Magentis 2009 jest dziełem koreańskiego zespołu projektowego pod kierownictwem głównego stylisty Kia Petera Schreyer'a i powstał w ramach kształtowania nowego oblicza marki Kia .

Uważam, że naszemu zespołowi projektowemu nowy Magentis po prostu bardzo się udał - twierdzi Peter Schreyer - Zwiększona długość nadwozia, nowa maska silnika, reflektory, lampy przeciwmgielne i zderzak z trzema wlotami powietrza oraz nowa pokrywa bagażnika plus lampy i zderzak tylny - wszystko to daje świetny efekt. Dla mnie Magentis 2009 to przykład trafionej równowagi pomiędzy agresywniejszym charakterem i zwiększoną wyrazistością wyglądu a estetyką nowego oblicza marki Kia.

Na nowy wygląd Magentisa składa się m.in. wydłużenie przedniego zwisu nadwozia o 45 mm i tylnego o 20 mm - a więc zwiększenie długości całkowitej do 4 800 mm. Rozstaw osi, szerokość i wysokość pojazdu - odpowiednio 2 720, 1 805 i 1 480 mm - pozostają niezmienione.

Pod maską znajduje się 2,0-litrowy Diesel o mocy 150 KM przy 3800 obr/min i momencie obrotowym 305 Nm w zakresie 1800-2500 obr/min (+10 KM w stosunku do poprzednika) spełniający wymogi normy emisji spalin Euro 4 i współpracujący z sześciostopniową skrzynią manualną albo czterostopniową przekładnią automatyczną. Skrzynia automatyczna wyposażona jest w tryb pracy sportowej ("Sport Mode") oraz w system manualnej, sekwencyjnej zmiany przełożeń.

We wnętrzu Magentisa uwagę zwraca zmodernizowana tablica przyrządów i zestaw wskaźników , konsola centralna, a także nowe tkaniny obiciowe oraz kolorystyka wystroju. Zestaw wskaźników umieszczony został w trzech cylindrach. Ścieżka selektora "automatu" zyskała owalną oprawę, wykończoną w kolorze chromu i matowanego aluminium. Dominujące miejsce w konsoli centralnej Magentisa 2009 zajmuje fabryczny odbiornik radiowy RDS z odtwarzaczem CD/MP3 oraz portem AUX dla zewnętrznych źródeł dźwięku.

Pokaźne wymiary kabiny pasażerskiej "starego" modelu zostały w pełni zachowane, jest więc w niej dosyć miejsca, by komfortowo pomieścić pięć osób, które do dyspozycji mają 425 litrów pojemności bagażowej (o 5 litrów więcej niż poprzednio).

Na rynkach europejskich nowy Magentis 2009 objęty jest trzyletnią gwarancją producenta bez kilometrowego limitu przebiegu i także 3-letnim programem pomocy drogowej (roadside assistance) oraz sześcioletnią gwarancją perforacyjną nadwozia.

Na rynku polskim Magentis 2009 oferowany jest jest na razie z jednym silnikiem w trzech wersjach wyposażenia: Silver, Gold oraz Platinium. Ceny zaczynają się od 64 900 zł a kończą (nie wliczając wyposażenia dodatkowego) na 81 900 zł.

Źródło: Kia

Znajdź Kię dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o: