Mitsubishi Evolution X FQ400. Najszybszy samochód rodzinny.

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników Evo. Szefostwo Mitsubishi dało "zielone światło" nowej, 400-konnej wersji Lancera Evolution X.

Firma ADR Motorsport (zbudowała wcześniej dwa inne Evo , biorące udział w rajdach British Rally Championship ) przygotowała nową, 400-konną wersję Lancera. Jest stricte torowa i została przetestowana podczas 24-godzinnego wyścigu Britcar na torze Silverstone. Dobre wyniki, a przede wszystkim bezawaryjny przebieg próby, przekonały szefostwo Mitsubishi do sfinalizowania projektu i wprowadzenia mocniejszego "cywilizowanego" modelu już w przyszłym roku. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli FQ300 i FQ360, na początku będzie dostępny jedynie na rynku brytyjskim . Sztywne dane dotyczące silnika drogowej wersji nowego Evo nie są znane. Biorąc jednak pod uwagę moc, jaką ma dysponować, mówi się o użyciu większej turbiny, nowego kolektora wydechowego, konieczności zmian w ECU oraz usprawnieniu systemu zasilania paliwem.

Zapowiedzi osiągów... zatykają. Sprint do "setki" w 3,5 sekundy i prędkość maksymalna co najmniej 270km/h! Biorąc pod uwagę, że nie jest to dwumiejscowy "gokart" z włókien szklanych, tylko sedan, którym można równie dobrze pojechać na wakacje z całą rodziną, trzeba przyznać, że jego potencjał robi wrażenie.

Cena? Co najmniej 200tys. zł. Dużo? Pozostawiam to do Waszej oceny.

Znajdź Lancera dla siebie - oferty Autotrader.pl

bs, Źródło: jalopnik, autoexpress, motorauthority

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.