Rekiniątko - czyli Mitsubishi Colt po zmianach

Mitsubishi zafundowało swojemu najmniejszemu w europejskiej ofercie modelowi nowe wcielenie. Mitsubishi Colt zaatakuje rynek jeszcze w tym roku.

Całkowicie nowy przód w stylu nowego Lancera i aż 65% nowych części, to recepta Mitsubishi na sukces nowego modelu. Stylistycznie jest to stary, obecny na rynku od czterech lat model z doczepionym przodem z Lancera. Przeszczepianie stylistyki pomiędzy wszystkimi modelami nie zawsze jest dobrym pomysłem, ale ja się cieszę, że Mitsubishi powróciło do "bojowo" stylizowanych przodów nadwozia.

W zależności od preferowanego stylu jazdy do wyboru są cztery jednostki napędowe: 1,1 l. (75 KM), 1,3 l. (95 KM) i 1,5 l. (109 KM i 150 KM w wersji doładowanej). Silnik 1.3 będzie dostępny zarówno z ręczną, jak i zautomatyzowaną przekładnią AllShift. Z kolei najmocniejszy silnik, wyposażony w turbinę napędza wersję Colt Ralliart , która zastąpi dotychczasową CZT. Ralliart będzie oferowany w obu wersjach nadwoziowych, 3 i 5-drzwiowej.

Mimo niemal niezmienionej bryły, wnętrze zostało lepiej wykorzystane. Tylna kanapa została przeprojektowana, a objętość przestrzeni bagażowej wzrosła z 854 do 1032 litrów .

Nowy wygląd wspiera bogatsze wyposażenie. teraz można będzie dostać auto z takimi elementami wyposażenia, jak tempomat, sygnalizacja awaryjnego hamowania, oświetlenie drogi do domu (Coming Home), gniazdo AUX do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku systemu audio, a także wskaźnik załączonego biegu.

Debiut rynkowy nowego Colta planowany jest w zależności od rynku w październiku, lub listopadzie tego roku.

Marcin Lewandowski

Znajdź Mitsubishi dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.