Przedniosilnikowe Lamborghini - czterodrzwiową limuzyną

Koniec zgadywanek. Lamborghini opracowało czterodrzwiową supersportową limuzynę, będącą konkurencją dla zaledwie kilku innych aut tego typu. Niektóre z nich jeszcze nawet nie istnieją!

Maserati Quattroporte (od 1963 roku), Aston Martin Lagonda (1976-1991), to klasyczne sportowe limuzyny z dwoma parami drzwi, których prowadzenie ma dostarczać sporo przyjemności. W ostatnich latach podjęto decyzje o rozpoczęciu prac nad takimi autami m.in. w zakładach Porsche (Panamera zostanie pokazana oficjalnie podczas rozpoczynającego się właśnie salonu w Paryżu ). Aston Martin bardzo poważnie rozważa powrót z marką Lagonda na rynek sportowych limuzyn.

Poza Porsche Panamera , którego produkcja seryjna została już przesądzona, ostateczne decyzje prawdopodobnie zostaną dopiero podjęte. Po ostatnich spadkach na giełdzie w Nowym Jorku, z widmem poważnego kryzysu gospodarczego w USA firmy takie, jak Lamborghini trzy razy policzą koszty, zanim zdecydują się na produkcję modelu tak naprawdę niszowego.

Jeśli decyzja będzie pozytywna, przy odrobinie szczęścia będziemy kiedyś mogli zobaczyć takie auto na ulicy. Ma się nazywać Estoque (cios zadany w walkach byków) i według plotek ma być napędzany olbrzymim silnikiem z Audi RS6 .

Marcin Lewandowski

Znajdź ciekawe Lamborghini - oferty Autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.