Bipper - Van of the Year

Peugeot Bipper otrzymał tytuł "Międzynarodowy Van Roku 2009" podczas Salonu Samochodów Użytkowych w Hanowerze. Marka zostaje wyróżniona już drugi rok z rzędu, w ubiegłym sezonie nagrodzono Peugeota Experta.

Nowy samochód, opracowany w szerokiej kooperacji grup PSA Peugeot Citroen i Fiat w zakresie Lekkich Samochodów Użytkowych, produkowany w Turcji w partnerstwie z grupą Tofas, znalazł się na podium, wyprzedzając Peugeot Partnera .

Coroczna nagroda "International Van of the Year" przyznawana jest od 1992r. przez jury składające się uznanych i wyspecjalizowanych dziennikarzy, reprezentujących 20 krajów europejskich.

Jury chciało przede wszystkim podkreślić oryginalność nowego konceptu. Z jednej strony, swoim wejściem w ofertę europejskich furgonetek, stanowi zupełnie nową propozycję poprzez swoją kompaktowość, optymalną przestrzeń ładunkową (do 2,8 m3) i ładowność (do 610 kg). Ponadto jest praktyczny i zwinny, przez co odpowiada specyficznym potrzebom klientów. Wersje typu Ludospace są idealne dla potrzeb rodzinnych czy wypoczynkowych.

Umiarkowany poziom zużycia paliwa oraz emisji CO2 (odpowiednio 4,5l/ km i 119gr CO2/km w cyklu mieszanym dla 1,4 l HDi) stanowiły też istotny argument.

Jeśli chodzi o dynamikę, jury doceniło ofertę silnikową samochodu, dostępność pilotowanej skrzyni biegów oraz zwinność w prowadzeniu.

Peugeot Bipper , podobnie jak bliźniaczy Citroen Nemo i Fiat Fiorino , produkowany w Bursie (Turcja), został wylansowany w grudniu 2007 w konfiguracji furgonetki. Dzisiaj jest dostępny w większości krajów europejskich i w Turcji.

Mototarget

Więcej o:
Copyright © Agora SA