Fiat 500 Diabolik

Fiat 500 to jeden z najbardziej modnych samochodów. Co chwila dowiadujemy się też o jego coraz ciekawszych wcieleniach. Tym razem Fiat 500 Diabolik.

Diabelski bliźniak Fiata 500 to dzieło Marii Stola z firmy Studiotorino, zajmującej się między innymi ekskluzywnymi przeróbkami Porsche i Maserati . Samochód zostanie pokazany podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Inspiracją do budowy wersji Diabolika był słynny włoski komiks "Diabolik". We współpracy z Mycrom (firmą zajmującą się nadrukami na różne powierzchnie) a także wydawcą komiksu, firmą Astorina powstanie jedynie 50 sztuk samochodu i to tylko na indywidualne zamówienie . Numer każdej z nich zostanie wygrawerowany na specjalnej tabliczce.

Z zewnątrz auto wyróżnia czarny matowy lakier, charakterystyczne dla Studiotorino czerwone "płetwy" w tylnej części nadwozia, piękne szprychowane koła Borrani "obute" w opony Pirelli z ręcznie wycinanym logo komiksu , czyli groźnie patrzącymi oczami. Wszechobecny jest także krwistoczerwony podpis "Diabolik".

W środku zmian jest jeszcze więcej. Zastosowano zupełnie nową technikę druku na skórzanej tapicerce, dzięki czemu na siedzeniach można było umieścić motywy z komiksu. Oprócz tego, kierownica, lewarek hamulca ręcznego i kokpit obszyte są ręcznie czarną matową skórą. Szwy są krwistoczerwone. Właściwie każdy element wnętrza, od osłon przeciwsłonecznych, przez obicie drzwi, po dywaniki został zmieniony i ozdobiony odpowiednimi grafikami. Właściciel na pewno nie zapomni jakim samochodem podróżuje.

jk

Znajdź Fiata dla siebie: oferty na autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.