Mini Centre Globe - konsola środkowa w trójwymiarze!

Mini Centre Globe jest nową wizją tego, jak w przyszłości ma, według Mini, wyglądać współpraca kierowcy z samochodem!

Wszystko za sprawą wyświetlacza zamieszczonego w centralnym punkcie deski rozdzielczej nowego Conceptu Mini, o którym pisaliśmy wczoraj . Ten wielofunkcyjny ekran ma być swego rodzaju centrum informacji i rozrywki. Kierowcy ma dostarczać to, czego najbardziej potrzebuje, czyli wszelkie informacje dotyczące samochodu oraz nawigacji. Pasażer przedniego fotela zamiast przeszkadzać w kierowaniu osobie siedzącej obok, będzie mógł zająć się rozrywką, na przykład buszować w internecie.

Techniką która pozwala na tego typu zabawy, jest nowoczesna projekcja laserowa , dzięki której obraz może powstawać na różnych poziomach, z różną jakością obrazu i w bajecznych barwach! Dzięki temu, że ekran jest trójwymiarowy, możliwym stało się podzielenie go na dwie półkule , tak by obraz powstający po stronie pasażera był niewidoczny dla kierowcy, a obraz który widzi kierowca nie przeszkadzał pasażerowi!

Mini Centre Globe jest sterowane przez pasażera i/lub kierowcę za pośrednictwem dotykowego ekranu , kulki znajdującej się na kierownicy, przycisków w dolnej części Mini Centre Globe lub klawiatury, która wysuwa się po naciśnięciu przycisku z tablicy rozdzielczej.

Ponadto, Mini Centre Globe to też nowoczesny sposób włączania silnika! Zrezygnowano z tradycyjnego kluczyka na rzecz kulki . Aby uruchomić silnik, kierowca będzie musiał włożyć ją w odpowiednie miejsce w Mini Centre Globe. Kulka przemieści się dokładnie do jego centrum. Wtedy kierowca będzie mógł ją nacisnąć, tym samym uruchamiając samochód. Dotykając kulki ponownie wyłączymy silnik, a kulka sama wytoczy się w "miejsce odbioru". Dosyć słów - sami obejrzyjcie to na zdjęciach.

Tadek

Znajdź Mini dla siebie - oferty na Autotrader.pl 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.