Toyota Avensis - więcej informacji

W zeszłym tygodniu pokazaliśmy Wam jedno zdjęcie nowej Toyoty Avensis. Dziś mamy nieco więcej zdjęć (w tym wersji kombi), oraz znamy więcej szczegółów technicznych.

O nowej Avensis pisaliśmy już tutaj . Od tamtego artykułu, Toyota stopniowo dawkuje kolejne wiadomości na temat swojego flagowego (przynajmniej w Europie) samochodu. Wiemy już jak będzie wyglądał przód auta zaprojektowanego i produkowanego w Wielkiej Brytanii, ale przyznam, że spodziewałem się czegoś ciekawszego i po prostu ładniejszego. I tak jest o niebo lepiej niż w obecnym modelu. Kombi też jest dużo dużo ładniejsze. I bardzo dobrze. Wreszcie będzie w czym wybierać nie tylko ze względu na jakość wykonania i bezawaryjność, ale także ze względu na wygląd.

Nowa Toyota Avensis ma dostać też zupełnie nowe benzynowe jednostki napędowe. Będą to silniki o tych samych pojemnościach co obecnie, ale zmianie ulegnie moc i oczywiście apetyt na paliwo. Silnik 1,6 będzie miał aż 132 KM (to naprawdę sporo z tej pojemności), silnik 1,8 - 147 KM, a 2,0 - 153 KM. Silnik 2,4 o mocy 163 KM będzie taki sam jak obecnie. Silniki wysokoprężne D-4D pozostaną również bez zmian . Będzie można wybierać pomiędzy 2-litrowym (126 KM), a 2,2-litrowym o mocy 156 lub 177 KM.

jk

Wybierz Toyotę dla siebie: oferty na autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.