Kia z duszą już niebawem

Wiemy jeszcze więcej na temat najnowszego samochodu Kii. W Paryżu zostanie pokazana światu produkcyjna wersja bardzo ciekawego koreańskiego auta - modelu Soul.

Auto nie jest następcą żadnego modelu producenta i tworzy nowy segment samochodów, który należy lokować poniżej aut typu Nissan Qashqai ale powyżej małych samochodów miejskich. Kia chce w ten sposób nadążyć za światowymi trendami produkowania samochodów, które tworzą nowy segment w klasyfikacji pojazdów. Co ciekawe, Kia deklaruje, że Soul ma być tańszą alternatywą dla Mini , a przecież ma z nim niewiele w spólnego.

Soul oferuje więcej miejsca w środku, zupełnie inną pozycję za kierownicą, jest pięciodrzwiowy, wyższy (1610 mm) i po prostu większy od Mini. Trzeba przyznać, że nie jest też wcale brzydki ani pokraczny . Być może mamy do czynienia z autem, które odniesie podobny sukces jak Kia Cee'd .

Koreańskie marki , mimo że mają niechlubną przeszłość, starają przypodobać się europejskim klientom za wszelką cenę i robią wszystko by zmienić swój wizerunek. Z całkiem niezłym skutkiem, choć czasem nie do końca czysto grając. Dla europejczyków projekt Soula będzie rzeczywiście ciekawy i oryginalny , ale tylko z jednego powodu - na naszym kontynencie nie istnieje Scion - marka Toyoty stworzona specjalnie na rynek amerykański z myślą o młodych klientach. Tam już od 2004 roku dostępny jest model Scion xB, który w tym roku doczekał się drugiej generacji - sami spójrzcie na zdjęcie, a zrozumiecie o co chodzi. Po raz kolejny okazuje się, że Koreańczycy, delikatnie rzecz ujmując, czerpali inspirację od innych .

Kia ma trafić na europejski rynek wiosną przyszłego roku. Do wyboru będziemy mieli następujące jednostki: silnik benzynowy, 1,6 l o mocy 124 KM oraz wszystkie diesle dostępne obecnie w gamie modeli Ceed (dwa o pojemności 1,6 l - 90 KM/235 Nm lub 115 KM/255 Nm oraz jeden dwulitrowy - 140KM/304 Nm). Atutem, który ma skusić klientów jest obiecywana przez Kię ogromna możliwość wyboru wyposażenia , odwołująca się do pierwszych prezentacji Soula w trzech różnych odmianach .

Czekamy na prezentację już na początku października w Paryżu (wy też czekajcie na naszą relację). Opowiemy wam, jak to auto prezentuje się naprawdę i czy według nas rzeczywiście ma szansę zdobyć serca europejczyków.

A oto jak wygląda tak zwany "zachęcacz" (teaser) Kii Soul. Ewidentnie zwraca uwagę na odmienność w stosunku do innych aut.

jk

Wybierz Kię dla siebie: oferty na autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.