Kicherer - poprawić AMG

AMG to znana i uznana firma zajmująca się już od dłuższego czasu uznawanym przez Mercedesa tuningiem samochodów tej marki. Zawsze znajdą się tacy, którzy uważają, że potrafią lepiej.

Mało znana firma tuningowa o niezbyt dobrze kojarzącej się u nas nazwie Kicherer postanowiła pokazać swoje możliwości poprawiając nowego Mercedesa SL63 AMG . Sam Mercedes już nie taki młody, ale po niedawnej kuracji odmładzającej prezentujący się całkiem nieźle.

Sercem SL 63 AMG jest potężny silnik V8 o pojemności 6,2 l. o mocy 525 KM / 6 800 obr/min i momencie obrotowym wspinającym się do 630 Nm przy 5 200 obr/min. Pozwala to na sprint to pierwszej trzycyfrowej prędkości w 4,6 s. Prędkość maksymalna została ograniczona do 300 km/h.

Zabiegi firmy Kicherer okazały się całkiem wydajne. Moc podniesiona do 560 KM i moment wynoszący 670 Nm pozwoliły na skrócenie przyspieszenia do 4,2 s. Zdjęcie ogranicznika prędkości umożliwiło pochwalenie się wartością 320 km/h. Kicherer jest atrakcyjną oferta dla zwolenników najnowszej mody panującej wśród firm tuningowych oferując elementy nadwozia wykończone włóknem węglowym.

Powstaje pytanie o sens ulepszania mechanicznego u Kicherera, zważywszy na możliwość zamówienia w salonie Mercedesa modelu SL 65 AMG legitymującego się odpowiednimi wartościami: 612 KM przy 5 800 obr/min, 1 000 Nm uzyskiwanych w zakresie 2 000 - 4 000 obr/min, 0-100 km/h osiągane w 4,2 s. Co prawda przyspieszenie do pierwszej setki jest takie, jak w Kichererze, ale 1 000 Nm zapewni znacznie lepszą elastyczność przy wyższych prędkościach. Niezaprzeczalną zaletą oryginalnego AMG jest też gwarancja Mercedesa. Czy to przekona zapalonych tunerów?

mjl

Mercedes - sprawdź oferty na autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.