Bilans sprzedaży Mercedesa GLK

Dopiero miesiąc od rozpoczęcia sprzedaży, a już 10 tysięcy osób zdecydowało się na zakup nowego Mercedesa GLK. Wygląda na to, że samochód może być europejskim hitem.

Odważna stylistyka i ceny z wysokiej półki nie przeszkodziły europejskim klientów w prawdziwym szturmie na salony Mercedesa w celu zakupu nowego kompaktowego SUV-a GLK.

Mimo trwającego za oceanem kryzysu na SUV-y, Europa najwyraźniej je polubiła. Wyrazem tego jest 10 tysięcy zamówień na model GLK, które centrala Mercedesa zebrała od europejskich klientów w ciągu zaledwie miesiąca od rozpoczęcia sprzedaży. Pierwsze egzemplarze trafią do nabywców w Europie w październiku. Do USA nowy SUV trafi na początku 2009 roku. Migiem rozeszło się również 1000 egzemplarzy specjalnej wersji GLK "Edition 1" przygotowanej przez Mercedesa z okazji rozpoczęcia sprzedaży Auta z serii limitowanej pokryto modnym perłowo-białym lakierem, wyposażono w szykowne 20-calowe koła i mnóstwo luksusowego wyposażenia na czele z dwubarwną skórzaną tapicerką foteli Nappa z katalogu designio.

Wszystko wskazuje na to, że popyt tego głównego konkurenta BMW X3 jeszcze się zwięszy po wprowadzeniu wiosną do sprzedaży modelu GLK 220 CDI Blue Efficiency z oszczędnym, "czystym" silnikiem wysokoprężnym o mocy 170 KM.

Zobacz jak robiono kalendarz z Mercedesem GLK i piękną kobietą:

Eva plus Mercedes GLK

Zobacz także: Mercedes GLK Freeside

Jakub źródło: mototarget

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.