Porsche Boxster S "Porsche Design Edition 2"

Poprzednia wersja limitowana Boxstera, RS 60 Spyder, została już wyprzedana, co skłoniło koncern z Zuffenhausen do wypuszczenia na rynek kolejnej, która przyciągnęłaby klientów do salonów Porsche.

Nowa, limitowana odmiana Boxstera S nosi nazwę "Porsche Design Edition 2 " i odwołuje się do niedawnej, też już całkiem wyprzedanej, wersji Caymana S Porsche Design Edition 1 .

Porsche Boxster S Porsche Design Edition 2 mechanicznie jest identyczny z poprzednią wersją limitowaną, Boxsterem RS 60 Spyder i tak jak on dysponuje minimalnie mocniejszym silnikiem o mocy 303 KM (w porównaniu do 295 KM w zwykłym Boxsterze S). Czy Porsche liczy na podobne zainteresowanie? Ależ skąd. RS 60 Spyder wypuszczono w liczbie 1 960 sztuk, natomiast Porsche Boxster S "Porsche Design Edition 2" powstanie w zaledwie 500 egzemplarzach . Oceniając pobieżnie atrakcyjność drugiej edycji stylistycznej myślę, że i ta liczba może okazać się wygórowana.

Cechą charakterystyczną "Porsche Design Edition 2" są trzy pasy biegnące środkiem przez cały samochód od przedniego do tylnego zderzaka. Na jednym z szerszych, zewnętrznych pasów, na przedniej klapie, znajduje się napis "PORSCHE DESIGN " - bardzo oryginalne. Po bokach też znalazły się niemal identyczne pasy, biegnące od przednich nadkoli do końca drzwi, jednak tym razem oprócz informacji, że to design Porsche, na drugim pasie znajdziemy napis "EDITION 2 ". Ten napis sugeruje istnienie pierwszej edycji Boxstera Porsche Design, co jak wiemy nie jest prawdą. Za to obie edycje razem wzięte powinny stanowić atrakcyjny kąsek dla kolekcjonerów aut tej marki.

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Fotografie Porsche Boxster S Porsche Design Edition 2 na krętych, nadmorskich drogach wyglądają jak "screenshoty" z dedykowanej tej marce gry "Need for Speed Porsche 2000". Mimo, że premierę miała ponad osiem lat temu, to stopień jej dopracowania był wówczas bardzo duży i szkoda, że nikt nie zdecydował się na jej kontynuację.

Marcin Lewandowski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.