TVR na nowo

Należąca do rosyjskiego miliardera Nikołaja Smoleńskiego brytyjska firma TVR po dwóch latach stagnacji zaprezentowała wąskiej grupie zaproszonych gości i fanów marki nowy model.

Spotkanie odbyło się na terenie fabryki w Lancashire w Anglii z której bramy ostatni kompletny TVR opuścił prawie dwa lata temu! Wtedy Smoleński obiecywał, że pod jego rządami znacznie wzrośnie sprzedaż, oraz rozpocznie się eksport tych egzotycznych sportowych samochodów do USA i innych krajów, gdzie TVR był równie rzadkim widokiem jak lotniskowiec w centrum Warszawy.

Dowodem spełnienia jego obietnic jest "nowy" model Sagaris 2008. Od produkowanego wcześniej modelu o tej samej nazwie różnią go aluminiowe, 5-ramienne obręcze w nowym wzorze, oraz zmieniona konsola środkowa z wbudowanym układem nawigacji, którego wygląd zewnętrzny łudząco przypomina ten znany z koncepcyjnej wersji nowej Fiesty.

Kierownica umieszczona po lewej stronie może oznaczać, że wkrótce rozpocznie się sprzedaż tego auta za oceanem. Cenę wyjściową ustalono na poziomie 85 000 euro , co przy wrażeniach z jazdy jakie od zawsze oferował TVR nie jest wcale wygórowaną. Oby tylko podczas przyśpieszania nie odlatywały poszczególne elementy karoserii jak do tej pory bywało.

Mototarget

Więcej o: