BMW serii 7 - oficjalne informacje

Są już oficjalne dane i zdjęcia zapowiadanej na 2010 rok topowej limuzyny z Monachium. Samochód będzie bardziej nowoczesny i bardziej... konserwatywny.

Wszyscy dotychczasowi krytycy stylistyki Chrisa Bangle'a odetchną z ulgą. Koniec z dziwnymi klapami bagażnika zachodzącymi na boki. nowe BMW serii 7 jest klasyczne w każdym calu. Wręcz zachowawcze.

W topowym modelu 750i napęd będzie stanowił silnik V8 4,4 l. z podwójnym doładowaniem znany już z modelu X6. Osiąga on 400 KM, czyli 40 więcej, niż jego poprzednik. Będzie współpracował z ulepszoną sześciobiegową skrzynią automatyczną.

BMW nie rezygnuje z systemu iDrive . Tym razem będziemy mieli do czynienia z jego drugą generacją. BMW zapowiada, że ma być bardziej przyjazny dla kierowcy od poprzedniego. Radio, odtwarzacz CD i nawigacja zyskały ponadto oddzielne sterowanie.

W nowej serii 7 znajdzie się również zaawansowany system HUD (Head-up display ) wyświetlający najistotniejsze informacje na przedniej szybie.

Na wyposażeniu znajdzie się również nowoczesny tempomat z funkcją stop-and-go , potrafiący zatrzymać samochód w razie potrzeby, lub w korku, po czym ruszyć gdy sytuacja na to pozwala.

Tradycyjnie już obok "normalnej" dostępna będzie także wersja Li o wydłużonym rozstawie osi . Czternaście centymetrów dodatkowej przestrzeni dla pasażerów tylnej kanapy powinna zadowolić większość wożonych tam pasażerów.

Nową serię 7 można też podziwiać na filmie:

Nowe BMW serii 7

mjl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.