Weekend lotniczy rozpoczęty!

Nad korytem Wisły odbył sie przelot samolotów, które wezmą udział w pokazach lotniczych Góraszka 2008. Wiadomo też które maszyny na pewno wezmą udział w pikniku.

W przelocie poprzedzającym weekendowy piknik wzięło udział kilka maszyn. Niestety z przyczyn technicznych myśliwiec Supermarine Spitfire poleciał nad Wisłą, w piątkowym happeningu, poprzedzającym lotniczy weekend.

Przelot samolotów nad Warszawą

Fanów legendarnego bojownika o Anglię zapewniamy jednak, że załoga BBMF potwierdziła obecność maszyny na Pikniku w Góraszce . Samolot jest już w Polsce.

Wczoraj prosto z obchodów 60. rocznicy otwarcia berlińskiego mostu powietrznego przyleciała do Polski C-47 Dakota z historycznej eskadry BBMF. Samolot na czas pokazów w Góraszce stacjonuje w 23. Bazie Lotniczej w Mińsku Mazowieckim.

Natomiast w Góraszce stoi już bezpiecznie Consolidated PBY Catalina , samolot-amfibia, którego pierwszy przylot do Polski był możliwy dzięki zaangażowaniu miasta st. Warszawy.

Wielkość maszyny przerosła oczekiwania wszystkich wypatrujących jej przybycia. Rozpiętość skrzydeł Cataliny wynosi aż 32 m, czyli tyle samo, co skrzydeł Boeinga 737 , jednego z najpopularniejszych samolotów pasażerskich na świecie. Wszystkie atrakcje będzie można zobaczyć podczas Pikniku w Góraszce .

Polskie Orły

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.