Dodge Journey - na dłuższe przejażdżki

Kilka dni temu miała miejsce polska premiera samochodu Dodge Journey.

Journey jest kolejną, po Chryslerze Pacifica , próbą stworzenia przez Chryslera samochodu będącego połączeniem minivana , kombi i SUV -a . Dodge jest o numer mniejszy od ogromnej Pacifici, przez co powinien lepiej trafić w najnowsze jankeskie gusta. Projektanci nie przewidzieli co prawda galopujących cen paliw, przez które sprzedaż dużych samochodów spada wprost proporcjonalnie do ich wielkości.

Europejscy, w tym polscy klienci mają do wyboru jednostkę wysokoprężną, która sprawia, że zakup nowego Dodge'a staje się możliwa do rozważenia, o ile ekonomia jest dla nabywcy istotna. Jeśli nie, można wybierać pomiedzy dwoma jednostkami o pojemności 2,4 l. (R4) i 2,7 l. (V6). Co ciekawe, oba silniki benzynowe mogą być zasilane benzyną lub bioetanolem E85 . W USA można jeszcze dodatkowo nabyć Journeya z silnikiem V6 3,5 l., u nas jest on niedostępny.

Dwulitrowy diesel to dobrze znane TDI konstrukcji Volkswagena . Osiąga 140 KM przy 4000 obr/min i moment obrotowy 310 Nm przy 1750 - 2500 obr/min. Silnik nie powinien mieć większych problemów z poruszaniem ważącego 1,7 tony Dodge'a, ale o sportowej jeździe można zapomnieć.

Dodge Journey adresowany jest do szerokiej grupy klientów, od singli aż do licznych rodzin. Są to nabywcy, którzy szukają pojazdu wygodnego i pojemnego, a przy tym zwracającego uwagę i dającego w równym stopniu przyjemność z jazdy. - mówi Judy Wheeler, dyrektor ds. światowego marketingu

Czy ten cytat odpowiada nam na pytanie dla kogo jest przeznaczony ten samochód? Nie da się ukryć, że Chrysler Grand Voyager jest o wiele bardziej funkcjonalny.

Funkcjonalność, stylizacja i unikalne wyposażenie Dodge Journey będą na pewno interesujące dla wielu nabywców klasycznego minivana, przekonają tych wszystkich, którzy za minivanami nie przepadają i przyciągną klientów, dla których pojazdy segmentu station wagon wydają się nie dość obszerne i funkcjonalne. - powiedział Thomas Hausch, wiceprezes ds. sprzedaży światowej Chrysler LLC - Dodge Journey będzie zakupem naprawdę korzystnym. W Europie Zachodniej na przykład - jego ceny będą wyraźnie niższe w porównaniu z modelami konkurencyjnymi o podobnym wyposażeniu.

Czy Was to przekonuje oceńcie sami.

mjl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.