Opel Astra IV

Niemiecki tygodnik AutoBild opublikował zdjęcia szpiegowskie nowej generacji Opla Astra, który będzie mieć swoją premierę na Salonie Samochodowym w Genewie w 2009 roku.

Tytuł brzmi: "Wolfsburg, mamy problem" i Wolfsburg rzeczywiście go ma. Podczas gdy nowy Volkswagen Golf (VI gen.) nie będzie do końca nowy i ma wykorzystywać podzespoły i technologie obecnej generacji, o tyle Opel Astra IV to całkowicie nowa konstrukcja.

Ostatnio (prawie) wszystkie kompakty przybierają podobne kształty: Fiat Bravo , nowa Lancia Delta , Renault Megane III . W ten trend wpisuje się też nowa Astra. Miejmy nadzieję, że odpowiednio narysowane tylne, boczne okienko nada mu nieco oryginalności.

Przednia część nadwozia będzie przypominać model Insingnia , a przed przednimi drzwiami pojawią się, zgodnie z obowiązująca modą, trójkątne okienka. Ten zabieg zastosowano już w modelu Corsa , a jest on spowodowany wysunięciem szyby czołowej do przodu i większym jej pochyleniem.

Oprócz zamaskowanego nadwozia udało sie również zrobić zdjęcia wnętrza nowej Astry. Deska rozdzielcza jest podobna w stylu do tej, jaka będzie montowana w większym Oplu Insignia .

Zobacz jak się jeździ poprzedni, usportowioną Astrą:

Opel Astra GTC - niezła reklama

mjl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.