Palenie gumy reklamą MX-5?

Mazda Motor Poland zaprosiła na prezentację swoich samochodów Tomka Kuchara. Dał on popis palenia gumy ślizgając się tylnonapedowym roadsterem Mazdą MX-5.

W pokazach czynnie uczestniczyła aktorka Małgorzata Lewińska , znana głównie z ról serialowych. Podczas pokazu jeden komplet gum został kompletnie zużyty , ale jak pokazują zdjęcia zabawa była przednia.

Mazda MX-5 w Stanach Zjednoczonych znana też pon nazwą Miata uważana jest tam za samochód typowo kobiecy. W Europie na szczęście sytuacja nie jest tak "dramatyczna". Auto może być nabyte przez mężczyznę i nie będzie on skupiał na sobie wzroku innych, zdziwionych tym faktem "samców".

Najnowsza, trzecia już generacja MX-5 jest obecna na rynku od roku modelowego 2006. Podstawowy silnik o pojemności 1,8 l. ma moc 126 KM (93 kW) przy 6 500 obr/min i moment 167 Nm przy 4 500 obr/min. Pięciobiegowa skrzynia biegów przekazuje moc na tylne koła. Mniejszy silnik nie zachwyca osiągami, ale pozwala na stosunkowo żwawe poruszanie się autem.

Większy silnik ma dwa litry pojemności i osiąga 160 KM przy 6 700 obr/min i moment 188 Nm 5 000 obr/min. Pozwala to na przyspieszenie 0-100 km/h w 8,3 s i osiągnięcie 215 km/h. Dodatkowo do wyboru jest tu skrzynia pięcio i sześciobiegowa. Jednak to, co napradę przemawia za tym autem to przyjemność z jego prowadzenia. Wielbiciel samochodów marki Porsche Richard Hammond był zachwycony właściwościami jezdnymi najnowszej generacji MX-5 podczas jazd testowych.

Ceny są bardzo atrakcyjne i zaczynają się od 85 000 zł . Jeśli ktoś nie potrzebuje "krzykliwej" i "wyżyłowanej" Hondy S 2000 (kosztującej od 169 000 zł), to MX-5 powinna mu przypaść do gustu.

mjl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.