Nowy Ford Ka ujawniony

Mimo że oficjalna premiera zapowiadana jest na październikowy salon samochodowy w Paryżu, już dziś możemy zobaczyć jak będzie wyglądać najmniejszy Ford. Niemiecki "Autobild" właśnie opublikował zdjęcia nowego Ka bez żadnego kamuflażu.

Na pierwszy (a także drugi i każdy następny) rzut oka auto niewiele ma wspólnego z Fiatem 500. Pozory jednak mylą . Fiat i Ford dogadali się w sprawie swoich najmniejszych samochodów, i oba będą produkowane w zakładach Fiata w Tychach. Oba więc będą bazowały na tej samej konstrukcji. Wspólna będzie płyta podłogowa, elementy zawieszenia i jednostki napędowe. Będą to dwa silniki benzynowe: 1.2 o mocy 69KM i 1.4 o mocy 100KM. Dostępny będzie także po raz pierwszy w Ka silnik diesla o mocy 75KM i pojemności 1.3 (fiatowski Multijet).

Zdjęcie, do którego mamy dostęp nie jest zbyt ostre, ale Ka wygląda na nim trochę jak skurczona nowa Fiesta . Jest dość wysoka, co przy niewielkiej długości sprawia, że auto wygląda dość dziwnie - jak bańka na kółkach . Nadwozie sprawia wręcz wrażenie auta prawie jednobryłowego. Z ostateczną oceną trzeba poczekać, dopóki nie zobaczymy Ka drugiej generacji na żywo. Wracając do Fiesty - jeśli nowe Ka wyglądać będzie tak samo dobrze jak trochę większa siostra , ma zdecydowanie szansę na podbicie serc zarówno dziennikarzy jak i klientów. Miejmy nadzieję, że nowe Ka, mimo pokrewieństwa z Fiatem 500, nie będzie spokrewnione z nim cenowo . W przeciwnym razie, szanse na popularność na drogach są raczej minimalne.

jk

Więcej o:
Copyright © Agora SA