Kia Soul będzie produkowana

Koncern Kia Motors potwierdził oficjalnie, że do produkcji trafi wkrótce Kia Soul - auto, które w trzech różnych odmianach można było obejrzeć w tym roku na salonie samochodowym w Genewie . Zachowana zostanie także nazwa koncepcyjnego modelu.

Nikt nie ma dziś wątpliwości, że Kia projektuje i produkuje coraz lepsze i ładniejsze samochody. Koncern coraz bardziej zdaje sobie sprawę, że aby się rozwijać i wyprzedzać konkurencję, musi tworzyć samochody nieszablonowe i podążać własną drogą także w dziedzinie stylistyki.

Zapowiedzią tego był koncept Soul, po raz pierwszy zaprezentowany dwa lata temu w Detroit, podczas gdy w tym roku w Genewie przedstawiono trójkę Kia Soul Burner, Diva i Searcher . Każdy cechował się innym charakterem, ale kształty nadwozia zbliżone były bardzo do zaprezentowanej właśnie wersji seryjnej. Ponieważ od pierwszego konceptu auto zostało bardzo ciepło i pozytywnie przyjęte przez media i publiczność, Kia zdecydowała się przygotować jego seryjną wersję . Pierwotny koncept powstał we współpracy kalifornijskiego i koreańskiego centrum projektowego. Model, który zaprezentowany został na salonie samochodowym w Genewie, przygotował zespół z europejskiego ośrodka designu pod kierownictwem Gregory'ego Guillauma, a nad całością prac czuwał Peter Schreyer (szef designu i główny projektant w Kia Motors).

Teraz Kia opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcie kompaktowego crossovera Soul . Dlaczego model produkcyjny odziedziczył nazwę po zapowiadających go konceptach, wyjaśnia Tom Kearns, główny stylista północnoamerykańskiego oddziału Kii: "Chcieliśmy nadać temu modelowi więcej życia, tchnąć w niego przysłowiową duszę (Soul po angielsku znaczy dusza ). Poza tym słowo "Soul" brzmi bardzo podobnie do "Seul", czyli siedziby Kia Motors w Korei".

Soul nie będzie następcą żadnego ze znanych już modeli Kii i zgodnie z ostatnio panującą modą w motoryzacji będzie tworzyć nowy segment rynkowy.

Produkcja rozpocznie się we wrześniu tego roku , światowa premiera odbędzie się na październikowym salonie samochodowym w Paryżu, natomiast w polskich salonach sprzedaży auto pojawi się na początku przyszłego roku . Koreański koncern zapowiada szeroką możliwość indywidualizacji auta , czego symbolem miały być trzy zupełnie odmienne koncepty z wystawy w Genewie.

Źródło: KIA Motors Polska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.