Mazda Motor Poland wystartowała

W Józefowie pod Warszawą odbyła się uroczysta inauguracja działalności firmy Mazda Motor Poland. Kierownictwo MMP przedstawiło dziennikarzom plany na najbliższe lata.

Mazda Motor Poland jest częścią organizacji Mazda Europe. Sieć autoryzowanych dealerów MMP liczy na starcie 11 punktów. W ciągu kilku tygodni ich liczba zwiększy się do 13. Jeszcze w tym roku MMP planuje sprzedać 1,5-1,7 tys. samochodów. 40% stanowić ma kluczowy model oferty - Mazda 6 .

Zespół Mazda Motor Poland liczy 19 osób. To grupa młodych osób nierzadko mających już doświadczenie nabyte w innych firmach motoryzacyjnych. Praca nad wprowadzeniem nowej marki na rynek jest dla nich fantastyczną przygodą i kolejnym, ważnym doświadczeniem zawodowym.

W ofercie Mazdy dostępne będą modele: Mazda2, Mazda3, Mazda5, Mazda6, Mazda MX-5 oraz Mazda CX-7 . Wszystkie charakteryzuje nowoczesna stylizacja, sportowe ambicje i innowacyjne rozwiązania techniczne.

Konstruktorzy Mazdy przykładają olbrzymią wagę do ochrony środowiska. W ciągu najbliższych 4 lat w samochodach z silnikami benzynowymi zostanie wprowadzony Smart Idling Stop System . Urządzenie to wyłącza silnik w trakcie postoju np. na światłach, a następnie uruchamia ponownie, aby w ten sposób obniżyć zużycie paliwa i emisje spalin. Wkrótce na rynku pojawią się też samochody z silnikami zasilanymi bioetanolem E85 .

Samar

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.