Capri ugryzie Scirocco

Ford ujawnia coraz więcej informacji o wskrzeszeniu Forda Capri. Niemiecki AutoBild opublikował nawet pierwsze wizje projektantów Capri czwartej generacji. Jeśli rzeczywiście będzie tak wyglądał to Volkswagen schowa swoje nudne Scirocco pod szafę.

Nowe Capri ma być gotowe jesienią przyszłego roku, dokładnie w czterdziestą rocznicę wyprodukowania pierwszego Forda o nazwie włoskiej wyspy. Według informacji niemieckiego tygodnika auto zostanie pokazane na salonie samochodowym we Frankfurcie w 2009 roku, rok później zobaczymy wersję produkcyjną a do sprzedaży trafi dopiero w 2012. Niby długo, ale do tej pory musimy zbudować w Polsce kilka stadionów. Zobaczymy, kto będzie miał opóźnienie...

Projekt pokazany w AutoBildzie wygląda wspaniale - auto jest muskularne i pełne dynamiki. Na drogach będzie konkurować głównie z Volkswagenem Scirocco. A Scirocco przy Capri prezentuje się jak cukier puder przy kolumbijskiej kokainie. Jeśli Volkswagen nie przeprowadzi do tej pory gruntownego faceliftingu swojego auta to tę rywalizację przegra z kretesem.

Capri ma bazować na podzespołach Focusa i Mondeo. Najsłabszy silnik ma mieć 140 koni, najsilniejsze - 250. Co ciekawe auto ma być lekkie - będzie ważyć 1160 kilo, o 100 więcej niż stare Capri. Możliwe jest także, że jeden z modeli będzie hybrydą, choć takie rozwiązanie w samochodzie, który z założenia ma rwać asfalt i rozjeżdżać wiewiórki nie brzmi przekonująco. Oczywiście do roku 2012 zostało jeszcze trochę czasu, więc do końca nie wiadomo jakie nowinki techniczne będzie miał Capri. Tym bardziej, że część z nich jeszcze czeka na odkrycie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.