Chrysler i DUB

Chrysler zaprezentował dwa specjalne modele stworzone we współpracy z amerykańskim magazynem DUB. Jak przystało na prawdziwe "DUB-y" kipią chromem felg i mocą... głośników.

Dwa modele, Chrysler 300 C Touring i Dodge Charger SXT zaprezentowano w specjalnej wersji limitowanej "DUB Edition". Czym jest DUB? Po pierwsze DUB oznacza w slangu obręcze kół o średnicy 20 cali. Wielu amerykańskich tunerów idzie dalej i montuje jeszcze większe felgi. DUB to też amerykański magazyn opisujący auta z kołami o średnicy walca drogowego. To właśnie we współpracy z tym wydawnictwem Chrysler przygotował swoje auta.

Wyposażenie

Felgi, bo to one są tu najważniejsze, mają oczywiście dwadzieścia cali i całe są chromowane. Do kompletu wstawiono chromowane klamki, nakładki lusterek a na drzwiach umieszczono plakietkę z logo DUB. Atrapa chłodnicy ma kształt plastra miodu i pochodzi od fabrycznego tunera koncernu, firmy Mopar.

Tych, którzy spodziewali się ujrzeć pod maską potężne V8 Hemi czeka rozczarowanie. Oba modele napędza średni w gamie obu aut silnik V6 3,5 l. o mocy 250 KM. Napęd na tylne koła realizowany jest za pośrednictwem pięciostopniowej przekładni automatycznej.

Głośniki i neony

W obu autach na pokrytych skórą fotelach wyszyto logo DUB i zainstalowano powalający basem system audio Kicker z 13 głośnikami, 330-watowym wzmacniaczem i 200-watowym subwooferem umieszczonym w bagażniku. W wyposażeniu zabrakło niebieskich neonów podświetlających auta od spodu, jednak część z niespełna 3 500 przyszłych użytkowników na pewno taką opcję rozważy.

Wielkie małe modele

Samochody wyposażone w koła, będące kawałkiem gumy opasającej chromowaną obręcz o średnicy dwustulitrowej beczki mają swoich wielbicieli wśród najmłodszych. Firma modelarska Jada Toys stworzyła całą serię modeli, nazwaną DUB City, gdzie modele wielu klasyków amerykańskiej motoryzacji (i nie tylko) wyposażono w gigantycznej średnicy koła. Pominę fakt, że oddane w skali felgi dwudziestocalowe nie robią takiego wrażenia, jak monstrualnie wielkie walce obecne we wszystkich modelach tej serii. Czasem są tak duże, że nie ma miejsca na skok zawieszenia, ani możliwości skrętu kół. Jedyne przecież co się liczy, to wrażenie jakie model wywołuje.

3498 aut "DUB Edition"

Chrysler planuje wyprodukowanie 1318 modeli 300C i 2180 Charger "DUB Edition". Model 300C wyceniono w USA na 33 140 dolarów, a Chargera na 30 235 dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.