Topowy luksus Volvo

Dwa największe modele Volvo, S80 i XC90 w wersji topowej Executive zostały przygotowane na rok modelowy 2009. Zyskały bogatsze wyposażenie i nowe jednostki napędowe.

Sound system

Nowym elementem jest zestaw audio Premium Sound z cyfrowym wzmacniaczem marki Alpinie, radioodtwarzaczem marki Bang & Olufsen oraz głośnikami Dynaudio.

Ręczna robota

Przednie fotele z funkcją masażu i wentylacją pokryte są perforowaną, miękka skórą. Środkową konsolę również pokryto miękką skórą. Dopełnieniem jest ręcznie szyte skórzane wykończenie wewnętrznych klamek drzwi (tylko w XC90 Executive).

Więcej światła w S80

Pojawiło się dodatkowe oświetlenie w drzwiach, schowkach, przy uchwytach na kubki oraz wokół podłogi przy przednich fotelach, a także we wnętrzu chłodziarki. W środku znajdziemy nowe, kryształowe szklanki z wygrawerowanym znakiem Executive.

Zabić się (nie) można

Jak przystało na Volvo i to w topowych wersjach, dostępne sa najnowsze systemy zwiększające bezpieczeństwo czynne pojazdu. Należą do nich: aktywna kontrola prędkości jazdy, czy funkcja ostrzegania o ryzyku kolizji z automatycznym hamowaniem. Ten ostatni system zawczasu ostrzega kierowcę o rosnącym niebezpieczeństwie i równocześnie przygotowuje układ hamulcowy do gwałtownego zatrzymania samochodu. Jeżeli kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie, następuje samoczynne uruchomienie hamulców.

Napęd: Do wyboru do koloru

Gama jednostek napędowych powinna zadowolić każdego. Począwszy od sześciocylindrowego 3,2 l. (238 KM), poprzez nową, dynamiczną, doładowaną jednostkę T6, po silnik V8 4,4 l (315 KM). Dla oszczędnych przewidziano oszczędnego diesla D5 2,4 l. o mocy 185 KM. Ponadto w roku modelowym 2009 Volvo S80 Executive dostępne jest z nowym, 2,5-litrowym turbodoładowanym silnikiem tylu Flexifuel, który może być zasilany bioetanolem, benzyną bądź dowolną mieszaniną obu tych paliw.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.