Chińskie Lacetti "by Buick"

Na zbliżającym się salonie samochodowym w Pekinie, który odbędzie się w drugiej połowie kwietnia, firma Buick przedstawi nowy model w klasie małych sedanów rodzinnych.

W 1999 roku koncern General Motors postanowił zaistnieć na rozwijającym się rynku chińskim poprzez wprowadzenie na ten rynek marki Buick. Oferująca w USA samochody segmentu premium (near-luxury), firma ma podobny charakter w Chinach, jednak oferuje większą paletę modeli. Po wycofaniu z oferty modelu Sail (Opel Corsa B) najmniejszym modelem w chińskiej ofercie pozostaje Buick Excelle HRV ( Chevrolet Lacetti hachback ). Powyżej w ofercie są Regal (w rodzimym kraju wycofany z produkcji), La Crosse, Park Avenue (Holden Statesman) i GL8 (Pontiac Montana)

Tak naprawdę to wcale nie będzie nowość. Model Excelle (Chevrolet Lacetti sedan) jest w ofercie Buicka w Chinach od samego początku, czyli od 2003 r., a teraz poddano go faceliftingowi. Zmieniono przednie i tylne lampy, atrapa chłodnicy została upodobniona do znanych z innych modeli marki. Auto z Chevroleta Lacetti z doczepionym znaczkiem Buicka stało się bardziej niepowtarzalne i zyskało bardziej luksusowy wygląd, którego Chevroletowi dotąd brakowało.

Jak na wyposażenie pokazane na zdjęciach, auto jest tanie. Najdroższa wersja seryjna Excelle 1,8 LE (bez dodatkowego wyposażenia) z silnikiem 1,8 l. (118 KM) z automatyczną skrzynią biegów kosztuje w przeliczeniu około 42 000 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.