Giardiniera Nuova 500

Włoska firma Castagna zaprezentowała model Fiat 500 w przedłużonej wersji kombi o nazwie WoodyWagon. Może to być ewentualnie zapowiedź powrotu do koncepcji auta, które pojawiło się na początku lat 60-tych jako Giardiniera 500.

Specjaliści z firmy Castagna już wcześniej przygotowali ciekawe pakiety stylizacyjne oraz tuningowe z myślą o klientach wybierających Fiata 500 w normalnej wersji, jednak przedstawiona propozycja to coś zdecydowanie więcej. Projekt o nazwie WoodyWagon stanowi przykład wykorzystania bogatego doświadczenia, jakie przez lata zgromadziła Castagna w pracach nad akcesoriami opracowanymi z myślą o produktach marki MINI.

Projekt 500 WoodyWagon przykuwa uwagę nie tylko dzięki dobrze znanym drewnianym elementom autorstwa firmy Castagna, które dodają pojazdowi bardziej atletycznego wyglądu. Co ciekawe, chcąc zwiększyć w aucie przestrzeń ładunkową, zdecydowano się przedłużyć o kilkadziesiąt milimetrów tylny zwis. Patrząc na profil pojazdu, w oczy rzuca się też m.in. dłuższe okno boczne umieszczone za drzwiami dla pasażerów pierwszych siedzeń.

Specjaliści branży motoryzacyjnej dopatrują się w projekcie 500 WoodyWagon zapowiedzi rozwiązań, które poznamy w firmowanej przez markę Fiat 500-ce w odmianie kombi, spodziewanej na rynku w roku 2010 i noszącej wspomnianą już nazwę Giardiniera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.