Spada Codatronca - zdjęcia

Jaka nacja tworzy najpiękniejsze supersamochody na świecie? Wiadomo, że Włosi. I choć czasem pójdą w mało przewidywalną stronę i umieszczą prędkościomierz na rufie auta to i tak o tym pomyśle będzie wiedziało pół globu.

Ercole Spada ma siedemdziesiątkę na karku, ale ciągle pracuje - jego studio opracowało niedawno kolejny projekt supersamochodu. Codatronca bazuje na Chevrolecie Corvette C6. Zmieniono nieco zawieszenie, by Codatronca lepiej trzymała się drogi niż Corvetta. Z amerykańskiego bolidu pochodzi silnik Spady - umieszczone z przodu V8 o pojemości 7 litrów, uzbrojone w dwie turbosprężarki. W topowej wersji - TSV, przygotowanej na tory wyścigowe - ma osiągać moc 700 koni mechanicznych i moment obrotowy rzędu 950 Nm. Pozwoli to Spadzie na osiągnięcie setki w 2,7 sekundy i dojście do prędkości 355 km/h. Podstawowa wersja - Codatronca TS będzie dysponować mocą zaledwie 600 KM, co pozwoli na osiągnięcie 330 km/h. Pierwsza setka ma być osiągana w 3,2 sekundy. Auto ma ważyć 1400 kg, głównie dzięki zastosowaniu aluminium, magnezu i kompozytów.

Ale najciekawszy jest design. Jednym się podoba, innym nie. Absolutnym mistrzostwem świata jest jednak umieszczenie na rufie auta wyświetlacza prędkości. Teraz nie trzeba już fotoradaru, żeby dostać mandat. Wystarczy jeden wkurzony wyprzedzony z cyfrówką na pokładzie...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.