Nissan Navara po poprawce

W teście zderzeniowym przeprowadzonym przez Euro NCAP Nissan Navara uzyskał jedynie jedną gwiazdkę za ochronę dorosłych pasażerów. Po dokonaniu zmian w oprogramowaniu jego wynik poprawił się o dwie gwiazdki.

Po ogłoszeniu wyników testu zderzeniowego Nissana Navary, najpopularniejszego pickupa na europejskim i jednocześnie polskim rynku, przeprowadzonego przez Euro NCAP, w którym samochód uzyskał jedynie jedną gwiazdkę za ochronę kierowcy i pasażera siedzącego z przodu, inżynierowie Nissana dokonali niezbędnych poprawek w oprogramowaniu sterującym poduszkami gazowymi.

Zmiany te zaowocowały szybszą reakcją na opóźnienia, przyspieszając czas otwarcia i napełnienia poduszek gazowych.

Po dokonaniu modyfikacji, pickup Nissana poddany został ponownemu testowi zderzeniowemu, w którym uzyskał wynik trzygwiazdkowy (24 punkty). Za ochronę dzieci jego wynik to 4 gwiazdki na pięć możliwych i 2 gwiazdki na cztery możliwe za ochronę pieszych.

Nissan poinformował, że problem z wadliwym oprogramowaniem dotyczy egzemplarzy Navary wyprodukowanych od maja do grudnia 2007 r. Od grudnia wszystkie wyprodukowane Nissany Navara mają już zmienione oprogramowanie i problem ze zbyt późnym napełnianiem airbagów ich nie dotyczy.

Jednocześnie Nissan zapewnia, że w feralnych egzemplarzach oprogramowanie zostanie zamienione na nowe w ramach akcji serwisowej. Wszyscy właściciele w/w pojazdów zostaną poinformowani przez sieć serwisową o konieczności zgłoszenia się do serwisu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.