Kia Soul

Zupełnie nową, ?fantazyjno-zabawową? stronę marki KIA odkrywają trzy pojazdy koncepcyjne KIA Soul wystawiane przez KIA Motors Corporation na trwającym właśnie 78 z kolei, Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Koreańska Kia pozazdrościła Toyocie stylizowanych "na ostro" małych aut w stylu Sciona xB i stworzyła własny samochód w tym stylu. Model Soul pokazano na salonie genewskim w trzech wersjach.

Soul Diva kierowany jest do kobiet w różnym wieku. Wykończenie wnętrza jest luksusowe, a szklany dach ma dawać poczucie przestrzeni. Searcher ma zapewniać maksymalny komfort, natomiast Burner wyposażony w lampy typu LED i karoserię pomalowaną fantazyjnie z czerwonymi elementami wykończenia, skierowany jest do młodych ludzi ceniących nowinki techniczne.

Pojazdy te powstały w europejskim centrum projektowym Kia pod nadzorem Głównego Stylisty Kia Motors Corporation Petera Schreyer'a i stanowią zapowiedź przystąpienia do produkcji nowego samochodu, którego światowa premiera przewidziana jest na Salonie Samochodowym w Paryżu we wrześniu bieżącego roku.

Źródło: Mototarget

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.