Nowy Ford Fiesta - małe autko o wielkiej urodzie

Po niedawnej prezentacji naprawdę ładnej trzydrzwiowej wersji nowej Fiesty, na salonie w Genewie Ford zaprezentował tym razem także model pięciodrzwiowy.

Fiesta w wersji trzydrzwiowej podobała nam się bardzo. Na szczęście dodatkowa para drzwi nie zepsuła sportowej ale przy tym eleganckiej sylwetki nowego "malucha" spod znaku błękitnego owalu. Co więcej, według mnie, mamy do czynienia z najładniejszym obecnie modelem Forda. I bardzo dobrze - w końcu dlaczego właściciele małych aut mają być niedoceniani przez producentów? Nowa Fiesta zapowiada się bardzo dobrze, choć mi nieco nie podoba się deska rozdzielcza. Ale to pewnie tylko kwestia gustu i niech na temat wystroju wnętrza obiektywnie wypowiada się kto inny. Na pewno tym modelem Ford może zawojować rynki europejskie, bo niewiele konkurentów ma w ofercie tak ładne małe samochody.

Jak już pisaliśmy, do napędu przewidziano w pierwszej kolejności trzy silniki benzynowe 1,25 litra (60 i 80 KM), 1,4 litra (91 KM) 1,6 litra (115 KM), oraz dwa diesle 1,4 litra (68 KM) i 1,6 litra (90 KM). Czekamy na wprowadzenie Fiesty do sprzedaży jesienią tego roku, by przekonać się, czy w rzeczywistości wygląda tak samo dobrze jak na zdjęciach.

 

Źródło:Carscoop

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.