Renault Megane Coupe Concept

Koncern Renault przedstawił na salonie w Genewie prototyp sportowego samochodu zapowiadającego kolejną generację kompaktowego Megane.

Linia nowego modelu nie będzie już tak awangardowa, jak u poprzednika. Zrezygnowano z pionowej tylnej szyby i powrócono do konwencjonalnej bryły nadwozia. Samochody kompaktowe stale rosną, podobnie jak auta innych klas. Nie inaczej jest w przypadku Renault. Auto sprawia wrażenie dużego i takie jest w istocie.

W linii nadwozia można znaleźć wiele skojarzeń z innymi samochodami, nie tylko produkcji Renault. Przednie światła narysowano na wzór tych z nowej Laguny, lecz patrząc na auto z boku, można odnieść wrażenie, że auto spokrewnione jest z nową Lancią Deltą. Ta ostatnia została zaprezentowana zaledwie przed kilkoma tygodniami, więc jest to podobieństwo raczej niezamierzone.

 

Na uwagę zasługują też dwuczęściowe drzwi otwierane do góry. Pierwsza, szklana część unosi się wysoko, po czym dolna część drzwi, zawieszona na oddzielnych zawiasach unosi się do góry. Coupe Concept z otwartymi drzwiami przywodzi na myśl ważkę szykującą się do lotu.

Ciekawa pod względem stylistycznym jest też deska rozdzielcza, z lakierowanymi elementami w czerwonym kolorze. Futurystycznie stylizowane wnętrza znacznie rzadziej trafiają do produkcji seryjnej, niż w ten sam sposób projektowane nadwozia. A szkoda, bo przecież większość czasu spędzamy wewnątrz naszych aut.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.