Continental GT od Zagato

Włoska firma Zagato, znana z wytwarzania pięknych nadwozi do i tak już luksusowych i niezwykłych samochodów, przedstawi na zbliżającym się salonie samochodowym w Genewie własną interpretację Bentleya Continentala GT.

Firma Zagato zajmuje się budową nadwozi do samochodów sportowych. Powstała pod koniec pierwszej wojny światowej, jej założycielem był Ugo Zagato. Do najbardziej znanych modeli firmy należą: Aston Martin DB4 Zagato z 1960, Aston Martin V8 Zagato z 1986, Alfa Romeo SZ z 1989 roku, a w ostatnim czasie Aston Martin DB7 Zagato (2002 r.).

Najnowszy prototyp nazywa się Zagato GTZ i całkowicie oparty jest na modelu Bentley Continental GT Speed. Pod względem mechanicznym nic się nie zmieniło. Auto napędzane jest silnikiem W12 o pojemności 6 litrów, uzyskującym moc 600 KM i 750 Nm momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest poprzez sześciobiegową przekładnię automatyczną na wszystkie cztery koła.

Profil i przód Zagato zdradza od razu, że mamy do czynienia z (naj)piękniejszą wersją Continentala GT, lecz tył auta, z wąskimi lampami i tylną szybą podkreślającą swoim profilem wypukłości dachu nie jest zbyt podobny do oryginału. Auto pomalowano dwoma lakierami, dolna część jest ciemnozielona (tradycyjny kolor dawnych brytyjskich samochodów wyśigowych), natomiast dach jest srebrny.

Na razie nic nie wiadomo na temat ewentualnej produkcji, ale pozostaje mieć nadzieję, że podobnie jak wiele poprzednich projektów firmy Zagato, również ten powstanie w limitowanej liczbie egzemplarzy.

MJL, źródło: Carscoop, Bentleyspotting, Wikipedia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.