Jaguar i Land Rover sprzedane!

Jak donosi dobrze poinformowany portal Automotive News powołując się na kręgi decyzyjne w Fordzie, po wielu miesiącach negocjacji i przypuszczeń amerykański koncern sfinalizował w końcu transakcję sprzedaży dwóch należących do niego marek - Jaguara i Land Rovera.

Nowym właścicielem dwóch brytyjskich motoryzacyjnych ikon stał się indyjski koncern Tata.

Według Automotive News wszystkie szczegóły zostały już omówione przez przedstawicieli Forda i Tata, a oficjalne sfinalizowanie transakcji nastąpi 5 lub 6 marca. Indyjski koncern już od kilku tygodni wymieniany był jako najpoważniejszy partner w rozmowach dotyczących sprzedaży obu marek.

Powodem opóźnienia były jednak rozmowy z przedstawicielami brytyjskich związków zawodowych. Zarówno fabryki Jaguara jak i Land Rovera zlokalizowane są bowiem na terytorium Wielkiej Brytanii.

Wciąż nie wiadomo jaką cenę musiał zapłacić indyjski potentat w branży motoryzacyjnej, by móc stać się właścicielem dwóch marek Forda należących do tzw. PAG (Premier Automotive Group) skupiającej marki: Volvo, Jaguar, Land Rover, Lincoln i do niedawna Aston Martin.

Źródło: Automotive News

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.