Hit sezonu! Karbonowe obręcze kół!

Bling-Bling jest passe. Po zachłyśnięciu się europejskich producentów obręczy aluminiowych kapiącymi chromem ogromnymi kołami o średnicach nawet 25 cali, przyszedł czas na prawdziwą nowość. Pierwsze na świecie obręcze, których ranty wykonano z najprawdziwszego włókna węglowego!

Producentem jest niemiecka firma WheelsandMore, a nowa seria kół nosi nazwę "Megalight-Forged-Series". Dwuczęściowe obręcze mają ranty wykonane z karbonu. Reszta to aluminium i tytanowe śruby mocujące - lżejsze od tradycyjnych śrub stalowych o około 40%.

Zresztą to właśnie niska waga jest głównym atutem nowych obręczy. Jedna felga w rozmiarze 20 cali waży zaledwie 6 kilogramów! Dotychczas produkowane koła z aluminium w tym rozmiarze nie ważyły mniej, niż 18 kg.

Niestety mamy złą wiadomość dla wszystkich, którzy już wyobrażali sobie jak będzie prezentował się ich Opel Calibra, lub 15-letnie BMW 316 "M" wyposażone w takie koła. Zestaw 20-calowych obręczy wraz ze śrubami, to koszt 20 tysięcy euro (plus podatek). Koła oferowane są w średnicach od 18 do 23 cali.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.