Car&Driver złamał embargo Chryslera?

Dziennikarze amerykańskiego magazynu Car&Driver zaprosili wyselekcjonowana grupę swoich czytelników do wspólnego zaprojektowania okładki kwietniowego wydania magazynu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że znajdują się na niej zdjęcia seryjnej wersji Challengera SRT8!

Chrysler umiejętnie dozował napięcie publikując niedawno kilka fragmentarycznych zdjęć Dodge'a Challengera w wersji seryjnej, premierę której zaplanowano na 6 lutego podczas salonu w Chicago. Wczoraj w Internecie pojawiły się zdjęcia z pierwszych jazd testowych tym autem dziennikarzy Car&Driver. Pikanterii sprawie dodaje lakoniczny komentarz na stronie internetowej miesięcznika, w którym czytamy że 'pokazaliśmy Challengera SRT8 zanim zrobił to Dodge, bo wcześniej ktoś umieścił bardzo podobne zdjęcia w sieci. Dlatego uznaliśmy, że nie powinniście dłużej czekać'.

Jak donosi Jalopnik, przedstawiciele koncernu Chrysler nie ustosunkowali się do tego komentarza, potwierdzając tylko że wersja SRT8 napędzana będzie tym samym 425-konnym silnikiem 6,1 HEMI, który znajdziemy m.in. w modelu 300C SRT8.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.