Lancia Village w Second Life

Marka Lancia skorzystała z potencjału wirtualnej sieci i stworzyła Lancia Village w Second Life, wyspę Lancii o niepowtarzalnym kształcie Włoch. Architektura wyspy odzwierciedla wartości i temperament samochodów firmy.

Wyspa rozpoczęła swoje funkcjonowanie w Second Life podczas konferencji prasowej dla dziennikarzy, którzy mogli zapoznać się z Lancia Village oraz wydarzeniami zaplanowanymi na wyspie w przyszłych miesiącach. Goście mogli przebywać w pięciu ekskluzywnych budynkach: recepcji, salonie, teatrze, szklanej kuli i Lancia Cafe oraz zapoznać się z gamą modeli Lancii: Ypsilon, Musa , Phedra i Thesis.

Konferencja prasowa miała niezwykły charakter, gdyż swoją formą wykraczała poza salę konferencyjną w świat wirtualny. Po oficjalnej prezentacji, pierwszym przystankiem była projekcja filmu z koncertu U2 Cape Town zrealizowanego w czasie światowej kampanii przeciwko HIV, zorganizowanej przez Nelsona Mandelę. Następnie, dziennikarze byli oprowadzani po budynkach znajdujących się na wyspie. Po zakończeniu konferencji prasowej, goście mogli pójść na zabawę do dyskoteki w szklanej kuli, na którą zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy Second Life.

W odkrywaniu wyspy towarzyszyło dziennikarzom wirtualne ciało szefa Lancii Maurizio Oconnela oraz Black Angel, anioł o czarnych skrzydłach, alter ego uskrzydlonej kobiety, obecnej w reklamie Ypsilon Sport Momo Design ze Stefano Gabbana.

Spotkanie to było również okazją do przedstawienia programu koncertów na 2008 rok, które co tydzień odbywać się będą na terenie Lancia Village. Gościć będziemy artystów o światowej sławie takich jak Zucchero, Peter Gabriel, Queen i Beyonce.

Ale to nie wszystko. Do 25 lutego uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie Show Your Lancia on Second Life. Kto zrealizuje najbardziej oryginalne filmy oraz zdjęcia z samochodami Lancii w roli głównej, otrzyma atrakcyjne nagrody w Linden Dollars, (oficjalnej walucie w Second Life) w trakcie ekskluzywnego przyjęcia na Lancia Village. Kiedy?

3 marca (po raz pierwszy w historii) nastąpi wirtualny przedpremierowy pokaz nowego modelu Lancia Delta. Będzie to na 24 godziny przed ukazaniem się jej w realnym świecie na salonie w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.