Spektakularny Land Rover LRX

Podczas wystawy motoryzacyjnej NAIAS 2008 w Detroit marka Land Rover przedstawi szerokiej publiczności koncepcyjny model LRX, który według zapewnień producenta można zaliczyć do grona najmniej uciążliwych dla środowiska naturalnego pojazdów 4x4.

Od wielu miesięcy w branży motoryzacyjnej głośno mówiło się o wysiłkach firmy Land Rover, która z jednej strony chce mieć w ofercie pojazdy bardziej przyjazne dla środowiska, a jednocześnie nadal charakteryzujące się doskonałymi cechami terenowymi.

Jak przystało na każdy produkt firmowany znaczkiem Land Rover, LRX posiada stały napęd na cztery koła wraz ze zmodyfikowanym systemem Terrain Response, który zapewnia optymalną pracę układu napędowego, zawieszenia i hamulców dostosowaną do konkretnych warunków na drodze lub w terenie. Co ciekawe, podczas jazdy mieście kierowca może wybrać tryb, który zapewnia niższą emisję spalin.

Nowy pojazd marki Land Rover to również wykorzystanie lekkich elementów konstrukcyjnych, a także materiałów i technologii o charakterze proekologicznym.

LRX bazuje na kompaktowym modelu Freelander i dzieli z nim większośc podzespołów mechanicznych. Land Rover podobnie, jak inni producenci poszukuje nisz rynkowych, za pomocą których chce zwiększyć sprzedaż i udział w rynku. Ten sportowy crossover łączy w sobie cechy prawdziwej terenówki z nadwoziem trzydrzwiowego kombi-coupe. Stylistyką znacznie bardziej upodabnia się do większych modeli marki, zwłaszcza do Range Rovera Sport, niż do Freelandera.

Jeśli Land Rover LRX zbierze przychylne opinie szerokiej publiczności, wówczas pojazd ma szanse trafić do sprzedaży w roku 2009.

Jak poinformowano kilka dni temu, po raz pierwszy w swojej 59-letniej historii marka Land Rover przekroczyła magiczną granicę sprzedaży 200 tys. egzemplarzy (okres styczeń-listopad 2007). Co godne podkreślenia, w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej oznacza to skok o 27%.

Do końca listopada sprzedano na całym świecie łącznie 205 717 aut marki Land Rover, w czym po części duża zasługa świetnych wyników osiągniętych na rynku chińskim, francuskim, rosyjskim oraz hiszpańskim. Dzięki temu 2007 będzie dla brytyjskiej firmy trzecim z kolei rokiem rekordowej sprzedaży.

W przyszłym roku Land Rover będzie hucznie świętować 60-lecie powstania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.