Nowa Skoda Superb - pierwsze oficjalne zdjęcie

Skoda opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcie, które w całej okazałości prezentuje wyczekiwany w wielkim zainteresowaniem model Superb nowej generacji. Samochód ujrzy światło dzienne już podczas marcowej wystawy branżowej Genewa 2008.

Według najnowszych danych dotyczących rynku europejskiego, Skoda Superb znalazła w okresie styczeń-wrzesień bieżącego roku łącznie 11 514 klientów (2006: 11 583), z czego w samym tylko wrześniu 1 207 (2006: 1 594).

W Polsce do tej pory sprzedano ponad 5 500 sztuk modelu Superb, co zważywszy na luksusowy charakter tego modelu jest bez wątpienia wynikiem bardzo dobrym.

Druga generacja Skody Superb z pewnością zaskoczy kierowców obszernym wnętrzem i wieloma nowymi, przemyślanymi rozwiązaniami technicznymi. W Genewie zaprezentowane zostaną m.in. szczegóły techniczne i dostępne typy silników.

Nowy Superb będzie wyposażony m.in. w turbodoładowane silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 1.8 TSI/118 kW (160 KM), topową jednostkę benzynową z bezpośrednim wtryskiem, technologią FSI, o pojemności 3.6 l i mocy aż 260 KM. Superb dostępny też będzie w wariancie z napędem 4x4.

Jedną z najważniejszych innowacji technologicznych zastosowanych w Skodzie Superb są reflektory bi-ksenonowe z funkcją AFS (Adaptive Frontlight System), czyli układem sterowania przednich świateł, wykorzystującym zmianę geometrii strumienia światła reflektorów. Układ AFS wyposażony jest w funkcję aktywnego doświetlania zakrętów "corner" oraz dynamiczną regulację wysokości strumienia światła. Ten zaawansowany technologicznie, dobrze przemyślany system, dynamicznie dostosowuje się do warunków panujących na drodze, zwiększając bezpieczeństwo jazdy. Kierowca może szybciej reagować na przeszkody, jeśli są one lepiej oświetlone.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.