Premiera Volkswagena Caddy Maxi w Polsce

W pierwszych dniach grudnia miała miejsce polska premiera najnowszego auta dostawczego marki Volkswagen - Caddy Maxi. W porównaniu ze znanym dotychczas Caddy, model Maxi został wydłużony z 4,41 metra do 4,88 metra. Nowy dostawczy Volkswagen występuje w 3 wariantach: Furgon, Mixt i Kombi (Life).

W porównaniu ze znanym Caddy, nowy Maxi jest o 470 milimetrów dłuższy i tym samym jest jednym z największych modeli wśród samochodów tego typu. Pojemność ładunkowa wzrosła do 4,2 m3, ładowność do 800 kg, masa holowanej przyczepy do 1 500 kg i - zależnie od konfiguracji wnętrza - powierzchnia bagażowa może mieć długość nawet do 2 250 milimetrów, co jest najwyższą wartością w tym segmencie.

Rozstaw osi wzrósł do 3 002 milimetrów. Dzięki temu doskonałym komfortem i dużą ilością miejsca mogą się cieszyć nie tylko kierowca i pasażer, lecz także pięć osób siedzących w dwóch rzędach siedzeń w tylnej części nadwozia. W tym miejskim samochodzie dostawczym odległość między drugim a trzecim rzędem siedzeń została wydłużona o 50 milimetrów. Nawet przy pełnym wykorzystaniu siedmiu miejsc siedzących do dyspozycji jest jeszcze 380 litrów pojemności bagażnika. Drugi rząd siedzeń może być składany i zwijany; trzeci rząd można całkowicie wymontować. W takim przypadku przestrzeń bagażowa wzrasta do 1 350 litrów.

Caddy Maxi Life został specjalnie zaprojektowany tak, aby w trzech rzędach (2/3/2) przewozić do siedmiu osób z bagażem. Cechą charakterystyczną tej wersji jest między innymi dwoje rozsuwanych drzwi i lakierowane w kolorze nadwozia zderzaki.

Volkswagen Samochody Użytkowe będzie oferować Caddy Maxi z jednym silnikiem benzynowym i dwoma silnikami wysokoprężnymi. Silnik benzynowy ma moc 102 KM. Jeszcze większa moc przy wyjątkowej oszczędności charakteryzuje dwa silniki TDI - jednostkę o pojemności 1.9 litra i mocy 105 KM oraz nowy silnik 2.0 TDI o mocy 140 KM z momentem obrotowym wynoszącym 320 Nm. Obie jednostki są wyposażone w filtr cząstek stałych. W kolejnych latach do oferty włączony zostanie silnik z instalacją CNG, a także napęd na 4 koła.

Volkswagen Samochody Użytkowe oferuje Caddy Maxi w trzech wersjach wyposażenia, dostosowanych specjalnie do potrzeb klientów: Caddy Maxi Life w stylu vana dostępny jest od grudnia 2007 roku, na początku 2008 roku dostępny będzie uniwersalny Caddy Maxi Kombi oraz przeznaczony głównie do transportu towarów Caddy Maxi Furgon.

Volkswagen Caddy Maxi będzie produkowany tylko i wyłącznie w poznańskiej fabryce koncernu. Ceny nowego Caddy Maxi zaczynają się już od 56 876 złotych netto za wersję furgon z silnikiem benzynowym 1.6.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.