Beat - mini Chevrolet dla mas

Chevrolet poinformował, że przedstawiony w tym roku prototyp Beat zostanie wdrożony do produkcji a na rynku pojawi się za około półtora roku.

Na decyzję o produkcji wyrazistego samochodu mini na bazie koncepcyjnego modelu Beat wpływ miała internetowa ankieta, w której uczestniczyło niemal 1,9 miliona respondentów. Wstępna produkcja przeznaczona będzie na rynki poza USA i rozpocznie się w połowie 2009 roku.

Model produkcyjny będzie miał w sobie coś z ducha pełnego ekspresji modelu koncepcyjnego Beat dzięki niewielkim, korzystnym dla jazdy w mieście wymiarom i małolitrażowemu, bardzo oszczędnemu silnikowi. Poszerzy on globalny portfel modeli Chevroleta, sprzedawanych w ponad 120 krajach, i zapewni tej marce silną pozycję w segmencie samochodów mini, stając się groźnym konkurentem dla takich aut, jak Toyota Aygo, Peugeot 107, Ford Ka czy Renault Twingo.

Beat i inne pojazdy koncepcyjne objęte ankietą powstawały przede wszystkim w należącym do GM Studiu Projektowym w Bupyeong w Korei Południowej, a w pracach uczestniczyli również inżynierowie globalnej sieci. Ponieważ Korea Południowa będzie najważniejszym rynkiem dla tego samochodu, jego produkcja rozpocznie się właśnie tam.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.