Atak zimy na południu Polski. Trudne warunki na drogach

To będzie bardzo trudny dzień dla kierowców na południu Polski. W Małopolsce po wczorajszych śnieżycach w wielu miejscach jest ślisko i niebezpiecznie. Co prawda w samym Krakowie na głównych ulicach jeździ się bez większych problemów, jednak Zakopianka i krajowa czwórka Kraków - Tarnów miejscami są białe i śliskie. Zasypało także drogi na Śląsku, w Beskidach i na Podkarpaciu.

Policja i drogowcy apelują o ostrożność - głównie na lokalnych drogach, bo tam nie zdążyły jeszcze dotrzeć pługi i piaskarki.

Wczoraj na drogach regionu było bardzo niebezpiecznie. Policja czasowo zamykała dla Tirów Zakopiankę od Myślenic do Krakowa. Samochody ciężarowe kierowane były na parkingi. Najgorsza sytuacja była na Zakopiance od strony Krakowa.

M.in w Mogilanach i Libertowie samochody miały trudności z pokonaniem wzniesień. W Głogoczowie doszło do śmiertelnego wypadku. Mężczyzna został przygnieciony przez piaskarkę.

Jak informują słuchacze RMF FM, zablokowana jest krajowa "siódemka" w Miechowie w stronę Krakowa. W śniegu utknęło tam kilkadziesiąt ciężarówek. Samochodem osobowym można przejechać, ale są duże utrudnienia. Na miejsce ruszyły już piaskarki.

Na razie w Małopolsce intensywne opady śniegu ustały.

Śląsk: Ciężarówki utknęły w śniegu

Bardzo trudne warunki panują na śląskich drogach po wieczorno-nocnej śnieżycy. Z utrudnieniami kierowcy spotkają się zarówno na drogach lokalnych jak i wojewódzkich i krajowych. Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego wszystkie drogi są przejezdne choć występuje na nich warstwa śniegu. Miejscami ma ona nawet kilkadziesiąt centymetrów.

Najgorsza sytuacja jest w rejonach podgrórskich, nie na wszystkie beskidzkie drogi wyjechały bowiem pługi i piaskarki. Dodatkowo część dróg blokowały wieczorem i w nocy samochody ciężarowe, które utknęły w śniegu.

W Cieszynie-Boguszowicach odblokowano już przejście graniczne. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych zostało zamknięte dla ruchu samochodowego wczoraj późnym wieczorem.

Zasypane drogi są także w Jurze Krakowsko-Częstchowskiej. Miejscami pokrywa śnieżna przekracza tam 20 cm. Od wczoraj na śląskich drogach doszło do ponad 200 kolizji i 6 poważniejszych wypadków, w których rannych zostało 9 osób. Policja apeluje o ostrożność.

Podkarpacie: Będą dalsze opady

Warunki jazdy na Podkarpaciu są trudne, padający od wczoraj śnieg zalega na drogach niższego standardu zimowego utrzymania. W Bieszczadach drogi powiatowe na razie są przejezdne, ale sytuacja w najbliższych godzinach może się pogorszyć.

Drogi krajowe i wojewódzkie są w większości czarne mokre, ale na niektórych odcinkach utrzymuje się warstwa błota pośniegowego. Trudne warunki jazdy są na krajowej czwórce - od Rzeszowa do Przemyśla i dalej do przejścia granicznego w Medyce.

Meteorolodzy zapowiadają dzisiaj na Podkarpaciu dalsze opady śniegu.

Jesteś świadkiem ataku zimy? Prześlij relację lub zdjęcia na Alert24

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.