Audi Cross Cabriolet Quattro

Nowy prototyp Audi to zapowiedź modelu Q5, który ujrzy światło dzienne na styczniowym salonie w Detroit.

Na rozpoczynającym się dzisiaj salonie samochodowym w Los Angeles, Audi zaprezentuje koncept będący, jak sama nazwa mówi, mieszanką kabrioletu z SUV-em. Można przypuszczać, że wiele elementów takich jak lampy, atrapa chłodnicy czy zderzaki zostaną przejęte niemal bez zmian do modelu Q5.

Audi Cross Cabriolet Quattro zbudowano na płycie podłogowej modeli A4 i A5. Auto jest duże, mierzy 4,61 m długości, 1,91 szerokości i 1,63 wysokości. Do tego dochodzi spory rozstaw osi wynoszący 2,81 m. Z tych liczb można wnioskować, że przy rozmiarach zewnętrznych auta klasy średniej w środku można będzie się spodziewać sporej przestrzeni.

Do napędu Cross Cabrioletu użyto seryjnego silnika TDI o pojemności 3,0 l. i mocy 240 KM. Biorąc pod uwagę rozmiary auta i jego ciężar, ten silnik wydaje się być idealną kombinacją ekonomii i dynamiki. W celu zapewnienia jak najlepszych właściwości jezdnych na utwardzonych drogach, zmieniono układ napędowy. Przesunięto przednią oś o 154 mm do przodu, a akumulator umieszczono z tyłu. Modernizacje te, dały lepsze rozłożenie mas między osiami.

Bezpośredni konkurenci nowego SUV-a z Ingolstadt to BMW X3 oraz mające niedługo się ukazać Mercedes GLK i Volvo XC60. Po rozpoczęciu produkcji wszystkich trzech nowości, na rynku zrobi się ciasno. Nie będzie to łatwa sytuacja dla nowego Q5.

 

Marcin Lewandowski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.