Rajdowiec Colin McRae zginął w wypadku helikoptera

Były mistrz świata w rajdach samochodowych 39 - letni Colin McRae zginął w katastrofie helikoptera. Śmierć rajdowca potwierdziła policja, która zidentyfikowała jego ciało. Wśród ofiar odnaleziono także ciało 5 - letniego syna kierowcy. Jego maszyna rozbiła się w pobliżu jego domu w Lanarkshire w Szkocji.

Helikopter rozbił się w sobotę po południu w Jerviswood, trzy mile od Lanarkshire. Po upadku stanął w płomieniach. Oprócz kierowcy na jego pokładzie znajdowały się jeszcze trzy osoby, w tym 5 - letni syn rajdowcy i dwoje przyjaciół. Identyfikacja ofiar wypadku ostatecznie potwierdziła ich tożsamość. Według policji maszyna była tak zniszczona, że trudno było stwierdzić ile osób mogło faktycznie znajdować się na pokładzie. Nikt z pasażerów nie przeżył katastrofy.

Colin McRae zdobył tytuł mistrza świata w rajdach samochodowych w 1995 roku prowadząc samochód Subaru. Był pierwszym Brytyjczykiem, który zdobył ten tytuł. Jego wyczyny rajdowe zainspirowały twórców gry komputerowej "Colin McRae Rally"

Copyright © Agora SA