Honda Accord 2008

Po serii oficjalnych zdjęć nowej Hondy Accord w wersji amerykańskiej, które kilka dni temu przeciekły do sieci, koncern zdecydował się zaprezentować nowy model Accorda wcześniej, niż planowano.

Honda Accord jest od dawna jednym z lepiej sprzedających się sedanów za oceanem. Ta limuzyna klasy średniej od kilku lat znajduje około 400 tysięcy nabywców rocznie. To 1/3 całej wielkości sprzedaży w tym lukratywnym segmencie. Już za kilka miesięcy amerykańscy klienci będą mogli kupić zupełnie nową generację Accorda. I to od razu w dwóch wersjach nadwoziowych: sedan i coupe. Wygląd obu dostosowano do tamtejszych gustów.

Podobnie jak gamę jednostek napędowych. Pod maską amerykańskiego Accorda 2008 znalazły się wyłącznie benzynowe silniki. Podstawowy czterocylindrowy 2,4 i-VTEC ma w zależności od wersji 177/190 KM. Pierwszy z nich występuje tylko w sedanie, mocniejszy napędza podstawową wersję coupe. Jest też 3,5 litrowy V6 i-VTEC znany z modelu Legend, osiągający w tym przypadku 268 KM. Z silnikami sprzężono 5 i 6-biegowe skrzynie manualne i automatyczną z pięcioma przełożeniami.

Wnętrze wykończono bardzo starannie. Według zapowiedzi, już w podstawowej wersjach EX i LX nowy model Hondy Accord oferować będzie niemal kompletne wyposażenie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.