Peugeot 308 RC Z z "dopalaczem"

Obok nowego Peugeota 308, który zadebiutuje we Frankfurcie, francuski producent zaprezentuje koncepcyjny model usportowionego coupe - 308 RC Z.

Sercem Peugeot 308 RC Z jest turbodoładowana jednostka benzynowa 1.6 (znana z modelu 207 RC i MINI Cooper S), którą specjalnie z myślą o nowym modelu poddano modernizacji. Efektem prac inżynierów jest wzrost mocy do 218 KM oraz zwiększony moment obrotowy, który za pomocą overboosta może osiągnąć chwilowo aż 300 Nm (standardem jest 280 Nm). Kierowca Peugeot 308 RC Z jest w stanie rozpędzić się do "setki" w czasie 7 sekund, a granicą możliwości auta jest prędkość 235 km/h. Niezłe osiągi to również zasługa jego niskiej masy (karoserię wykonano z aluminium), która wynosi 1200 kilogramów.

Koncepcyjne coupe o układzie siedzeń 2+2 ma tę samą długość co seryjny 308, ale jest od niego nieco węższy (o 23 mm) i niższy (o 178 mm). Rozstaw kół zwiększono o 6 cm. Z tyłu wygospodarowano około 415 litrów na bagaż.

Oprócz agresywnej stylizacji nadwozia, o sportowych genach modelu 308 RC Z świadczą m.in. powiększone tarcze hamulcowe (360 mm) oraz fotele kubełkowe zamontowane z przodu (siedzenia z tyłu można złożyć).

Francuskie coupe ma duże szanse trafić do produkcji jako rywal m.in. Audi TT. O dalszych losach konceptu zadecydują reakcje gości odwiedzających salon we Frankfurcie. Można podejrzewać, że ich opinie będą nad wyraz pozytywne...

Więcej o:
Copyright © Agora SA