Kontrole punktów złomowania i dystrybucji używanych części. Odzyskano kilka aut

Policjanci podczas prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej na terenie województwa pomorskiego, sprawdzili 95 punktów złomowania i dystrybucji używanych części. Kontroli poddano wytypowane warsztaty samochodowe, garaże oraz hale magazynowe. W rezultacie zabezpieczono 7 poszukiwanych aut.

Pomorscy policjanci w trakcie niemal stu skontrolowanych działalności zajmujących się złomowaniem, a także dystrybucją części używanych pochodzących z demontażu pojazdów, sprawdzili blisko pół tysiąca samochodów różnego typu. Po lupę wzięto miejsca, w których już kiedyś wykryto skradzione pojazdy lub też na ich terenie dochodziło do rozbierania kradzionych aut na części.

Zmasowana akcja policji

W czasie trwania działań koordynowanych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, mundurowi szczegółowo sprawdzili pod kątem legalności dokładnie 467 pojazdów, które znajdowały się w wytypowanych punktach. Przy tym wylegitymowali 330 osób. W akcji udział brali policjanci różnych pionów – kryminalnych, prewencji, ruchu drogowego komend miejskich oraz powiatowych z całego województwa. W prowadzonych czynnościach uczestniczyli specjaliści z zakresu mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

7 zabezpieczonych aut o łącznej wartości ponad 550 tys. zł

Przeprowadzone działania przyniosły skutki. W rezultacie zabezpieczono 7 aut, a wśród nich: Peugeota 508, Toyotę Corollę, Audi A3, Hyundaia Tucsona, BMW serii 1 GranCoupe, Audi Q7. Cztery to skradzione i przywłaszczone samochody o wartości niemal 200 tysięcy złotych. Trzy kolejne pojazdy o łącznej wartości 350 tysięcy złotych nosiły ślady przerobienia numerów identyfikacyjnych. Jak komunikują pomorscy policjanci, tego rodzaju akcje ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej będą odbywały się cyklicznie.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.